Nesirūpink, kad vaikai niekados nesiklauso tavęs, rūpinkis tuo, kad jie visados stebi tave. Robertas Fulghumas, rašytojas.

Projektas „Bakterijų tramdytojai“

Gegužės 29 d. darželyje lankėsi Viktorija Šadiul- Zadvornaja iš Vilniaus visuomenės sveikatos biuro. Kodėl atvyko? Nes vaikai nusiuntė laišką, kuriame prašė atvykti į mūsų darželį ir papasakoti apie mikrobus ir virusus. Viktorija  atvyko atlikti svarbios misijos, papasakoti vaikams apie  mikrobus, virusus, bakterijas, kokios jos būna, kur gyvena ir kaip nuo jų apsisaugoti, parodyti kaip jie atrodo per mikroskopą. 

Vaikai sužinojo, kad virusai ir mikrobai sukelia ligas, nes jie yra nematomi ir labai maži. Blogosios bakterijos būna šių formų: spiralės, kokai ir lazdelės. Tačiau mūsų organizme gyvena ir gerosios bakterijos.

Virusai ir mikrobai ant mūsų kūno patenka tuomet, kai mes paliečiame tam tikrus daiktus. Pasirodo bakterijų daugiausiai būna ant telefono, kompiuterio, televizoriaus  pultelio, jungiklių ir kitur. 

Muilas labai svarbus tuo, kad padeda apsisaugoti nuo bakterijų.

Buvo labai įdomu.