Nesirūpink, kad vaikai niekados nesiklauso tavęs, rūpinkis tuo, kad jie visados stebi tave. Robertas Fulghumas, rašytojas.

Savaitė „Be patyčių“

Kovo 19-23 dienomis mūsų darželyje vyko „Savaitė be patyčių“

      Veikla prasidėjo pokalbiais su vaikais apie draugystę: „ Kas yra draugystė? Kaip padėti draugui, kai jam lūdna, pikta ar baisu? Kodėl reikia vertinti draugystę?“ Žaidėm žaidimus, skatinančius draugystę. Kitą dieną kūrėme             „ Draugystės dienoraštį“. Vaikai pasisakė su kuo labiausiai patinka žaisti, kas jo draugas ir tam draugui piešė piešinį. Visi piešiniai susegti į bendrą knygą, kuri bus saugoma kitiems metams. Vaikams bus labai smagu prisiminti kaip piešė prieš metus ir kam skyrė savo piešinį. Dar žiūrėjome filmukus patyčių tema ir aptarėme juos su vaikais- „Kas yra patyčios? Kaip atpažinti patyčias ir kaip jų išvengti?“. Trečią dieną žaidėm žaidimą “ Noriu tau padėti”. Kiekviena grupė išrinko “padėjėjus”, kurie visą dieną padėjo auklėtojai ir draugams. Jie padėjo išspręsti konfliktus, padėjo nuraminti verkiantį, padėjo apsirengti ar nusirengti, palaikyti tvarką grupėje ir t.t. Šie padėjėjai ant rankos turėjo linksmas, spalvingas apyrankes su užrašu “Noriu tau padėti”. Ketvirtą savaitės dieną visi darželio vaikai piešė, kirpo rankeles ir kūrė bendrą plakatą “Vaikai, gyvenkime draugiškai”. Plakatas pakabintas darželio koridoriuje. O užbaigėme šią įdomią savaitę dovanėlėmis, visi vaikučiai apsikeitė pagamintais medaliais.